Bożonarodzeniowe przedstawienie dla klas 0 - 1

20.12. 2018r. grupa teatralna działająca przy PZPOW w Wejherowie, której instruktorem jest p. Maria Szymoniak, przygotowała przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie z bajek.

Przy żłobku pojawiła się Calineczka, Jaś z Małgosią, Kopciuszek, Rybak ze złotą rybką, Dziewczynka z zapałkami, Smerfetka, pszczółka Maja, Pinokio oraz  Czerwony Kapturek. Wszyscy przynosili cenne dary dla Bożej Rodziny. Za to od Najświętszej Panienki otrzymali podziękowania i cenne rady.

Przedstawienie, o bajkowym charakterze, było skierowane do najmłodszych uczniów z klas zerowych i pierwszych, ale nie tylko, ponieważ po południu w szkole zjawili się zaproszeni goście. Byli rodzicie, dziadkowie, a nawet ciocie i wujkowie. Na scenie pojawił się też Mikołaj z prezentami dla aktorów. Goście otrzymali od dzieci pocztówki z życzeniami, które wykonały dzieci ze świetlicy pod czujnym okiem swoich Pań. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani słodkimi pierniczkami z chatki Baby Jagi.

Scenografie do przedstawienia przygotowały panie: A. Formella, H. Zwierzycka oraz rodzice.

Tego samego dnia tuż przed rozpoczęciem przedstawienia, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną, który zorganizowały panie: B. Mikuś oraz D.Fedde.

Wyniki:

I m-ce Franciszek Hołówko – kl. IIIa

II m-ce Antonina Więcek – kl. IIb

III m-ce Natalia Szafranek kl. IIa, Borys Penkala kl. IIa

Wyróżnienie: Daria Ulatowska kl. Ic, Julia Klawikowska kl.IIc

Uczniom serdecznie gratulujemy wygranej, a aktorom dziękujemy za piękne przedstawienie.

Tekst: Maria Szymoniak

Zdjęcia: Zbigniew Szymoniak, Teresa Dopke