Szkolny projekt „Idą święta” w klasach 1-3

W ramach szkolnego projektu nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii zorganizowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg pod hasłem „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

Kampania ta miała na celu zachęcić do tego, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia odłożyć telefony komórkowe, laptopy, komputery i wysłać kartkę świąteczną najbliższym. Każda klasa miała do wykonania kilka zadań: stworzenie kartki świątecznej, ułożenie hasła świątecznego. Starsze klasy uczyły się wypisywać i adresować kartki pocztowe. Ich zadaniem było wysłanie pocztówek do najbliższych.

12 grudnia klasy młodsze spotkały się na sali gimnastycznej, aby podsumować pracę związaną z projektem. Dzieci w czapkach Mikołaja i innych świątecznych nakryciach głowy wygłosiły bardzo ciekawe hasła świąteczne. W podziękowaniu za zaangażowanie i udział wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki. Następnie wysłuchali występów artystycznych klas: 1c, 2a i 2b. Mali artyści dali popis swoich umiejętności wokalnych i tanecznych.

Na zakończenie dzieci miały za zadanie wykonać gwiazdę z papierowych torebek śniadaniowych. Efekty były zachwycające. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Każda klasa zabrała zrobione gwiazdy do sal, które będą przepiękną dekoracją w czasie świąt.

Bardzo dziękujemy za wspólne, przedświąteczne spotkanie i życzymy dobrych przygotowań do świąt.

Tekst: Barbara Mikuś, Dominika Fedde

Zdjęcia: Anna Rokosz, Teresa Dopke