Czekoladowe warsztaty

W poniedziałek, 10 grudnia br. Uczniowie z klas: IIa, IIb, IIIa i IIIb uczestniczyli w warsztatach, na których zgłębiali tajniki zdrowej czekolady.

Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki,  podczas której usłyszeli o szkodliwych składnikach znajdujących się w słodyczach. Następnie wyszukiwały na opakowaniach, różnych produktów, składniki szkodliwe oraz  ważne dla naszego organizmu. Dowiedzieli się, jakie składniki znajdują się w czekoladzie oraz skąd one pochodzą. Ostatnim etapem było wykonanie czekolady, które rozpoczęło się od ucierania ziarna kakaowca w moździerzu. Potem dodali ksylitol oraz olej kokosowy i wszystko razem zostało zagotowane, po czym nastąpiła degustacja słodkich wyrobów.  Każdy uczestnik, na zakończenie, zapakował sobie jedną czekoladkę, która będzie słodkim upominkiem i miłym wspomnieniem warsztatów. Dzieci otrzymały też różne przepisy na zdrowe słodycze, które w bardzo łatwy sposób mogą zrobić w domu z rodzicami.

Tekst: Hanna Zwierzycka

Zdjęcia: Dominika Fedde, Barbara Mikuś, Teresa Dopke